Aktualności | e-babcia i e-dziadek w SP9

e-babcia i e-dziadek w SP9

e-babcia i e-dziadek w SP9

Opublikowane: 10.06.2022 / Sekcja: Oświata 

W dniu 07.06.2022r.w Szkole Podstawowej nr 9 im. Króla Jana III Sobieskiego w Gliwicach odbyła się kolejna edycja projektu edukacyjnego „e-babcia, e-dziadek”. Głównym celem projektu jest zapoznanie babć i dziadków z technologią informacyjną a przy tym zaprezentowanie przez wnuków swoich umiejętności posługiwania się komputerem i Internetem. Ważnym aspektem jest również pogłębienie relacji rodzinnych.

Jest to autorski projekt pani Aldony Floryan oraz pani Edyty Stanisławskiej-Cudak zapoczątkowany w 2014r. W projekcie corocznie biorą udział uczniowie klas 3 wraz ze swoimi babciami lub dziadkami. Podczas realizacji zadań każdy uczestnik ma przydzieloną poszczególną rolę: babcia/dziadek – ŻAK, wnuk/wnuczka – ASYSTENT, uczeń prezentujący – PROFESOR. Na samym początku Profesorowie przedstawili w formie wykładu umiejętności związane z wyszukiwaniem informacji z Internetu oraz zaprezentowali ich edycję w edytorze tekstowym.
Każdy zespół składający się z babci/dziadka i ucznia miał do rozwiązania trzy zadania. Po zakończeniu zadań Profesorowie sprawdzali poprawność wykonania zadań.
W tym czasie babcie oraz dziadkowie dzięki okularom VR mieli możliwość udać się już na wakacje. Zwiedzali m.in. Wielki Mur Chiński, Dubaj oraz Londyn.
Na sam koniec Profesorowie podsumowali wykonanie zadań przez babcie i dziadków, a każdy Żak otrzymał Certyfikat oraz pamiątkowy biret, natomiast Asystenci wylosowali nagrody pamiątkowe.

Zmagania okazały się miłą zabawą łączącą pokolenia. Organizatorzy już zapowiedzieli kolejną edycję tego wyjątkowego projektu.

e-babcia i e-dziadek w SP9 e-babcia i e-dziadek w SP9 e-babcia i e-dziadek w SP9 e-babcia i e-dziadek w SP9