Aktualności | Dwa I-sze miejsca w ogólnopolskim konkursie dla uczennic SP 39

Dwa I-sze miejsca w ogólnopolskim konkursie dla uczennic SP 39

Dwa I-sze miejsca w ogólnopolskim konkursie dla uczennic SP 39

Opublikowane: 13.06.2022 / Sekcja: Oświata 

Kwiaty. Były tematem X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Origami „Magia zamknięta w papierze” pod patronatem Galicyjskiej Grupy Origami. Organizatorami Konkursu były trzy gliwickie szkoły: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5. Konkurs popularyzował sztukę origami jako formę spędzania wolnego czasu. Uczestniczy musieli wykazać się nie tylko zmysłem artystycznym, ale także pomysłowością, wyobraźnią przestrzenną czy sprawnością manualną. Komisja konkursowa z Galicyjskiej Grupy Origami w składzie Beata Kupczak i Małgorzata Łodo miała twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie, wśród laureatów znalazły się dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 39 im. Obrońców Pokoju w Gliwicach. W kategorii „Dzieci klasy 1” I miejsce zdobyła Lena Grajek. Jej starsza koleżanka – Nikola Wolińska zajęła I miejsce w kategorii „Nastolatki klasy 7”.

Lena Grajek zasłużyła na nagrodę pracą pt. „Różana dama”. Choć dziewczynka dopiero w tym roku zaczęła naukę w szkole, szybko dała się poznać jako osoba utalentowana artystycznie. W kręgu jej zainteresowań jest malowanie, szkicowanie, a także robótki ręczne. Jak mówi wychowawczyni, pani Katarzyna Biaduń - Lena to bardzo dobra uczennica. Podczas zajęć plastycznych wiele razy wykazała się ponadprzeciętnym talentem.

Z sukcesu Nikoli Wolińskiej najbardziej cieszy się mama, która zachwyciła się pracą córki zatytułowaną „Flamenco”. Inspiracją do obrazu przenoszącego w hiszpańskie klimaty było upięcie włosów tancerek flamenco, które umieszczają kwiaty w swoich fryzurach. Udział nastolatki w konkursie nie był jej debiutem w artystycznych poczynaniach, bowiem Nikola od dawna szkicuje i to pochłania jej dużo czasu. Dodatkowo trenuje akrobatykę.

Japońska sztuka składania papieru to zajęcie wymagające skupienia, cierpliwości i wytrwałości.
Tego ostatniego szczególnie życzymy laureatkom w rozwijaniu swoich zainteresowań.

Lena Grajek