Aktualności | Artystyczny sukces Amelii Hilaszek z GCE

Artystyczny sukces Amelii Hilaszek z GCE

Artystyczny sukces Amelii Hilaszek z GCE

Opublikowane: 14.06.2022 / Sekcja: Oświata 

Z radością i dumą informujemy, że Amelia Hilaszek, uczennica klasy 2bp Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach, zajęła III miejsce w konkursie fotograficznym „Jesteśmy u podszewki rzeczy”. Konkurs został zorganizowany przez bytomską Ogólnokształcącą Szkołę Baletową, pod patronatem senator RP Haliny Biedy oraz Prezydenta Miasta Bytomia Mariusza Wołosza, w ramach tegorocznych obchodów poświęconych twórczości Brunona Schulza.

Rok 2022 jest rokiem Brunona Schulza – przypada bowiem 130. rocznica urodzin i 80. rocznica tragicznej śmierci tego artysty, pisarza, malarza i grafika, który żył i tworzył w Drohobyczu. Konkurs zorganizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem Festiwal Brunona Schulza, które od dziesięciu lat realizuje Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu.

Zadaniem uczestników konkursu był przekład intersemiotyczny fragmentu z opowiadań Brunona Schulza na fotografię, której inspiracją będzie wybrany fragment z opowiadania tego autora.
Uczennica Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego wybrała cytat z opowiadania „Wiosna”: „Jesteśmy po drugiej stronie, jesteśmy u podszewki rzeczy”. Jej praca zwieńczy wystawę pokonkursową przygotowaną przez Bytomskie Centrum Kultury oraz Pałac w Miechowicach, a Amelia w ramach nagrody m.in. pojedzie na wycieczkę do Warszawy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego realizowania pasji.

Amelia Hilaszek Amelia Hilaszek