Aktualności | 250 harcerzy z Gliwic i powiatu gliwickiego podsumowało rok harcerski 2021/2022 podczas uroczystego apelu

250 harcerzy z Gliwic i powiatu gliwickiego podsumowało rok harcerski 2021/2022 podczas uroczystego apelu

250 harcerzy z Gliwic i powiatu gliwickiego podsumowało rok harcerski 2021/2022 podczas uroczystego apelu

Opublikowane: 28.06.2022 / Sekcja: Oświata 

W miniony piątek, 24 czerwca, miało miejsce zakończenie roku szkolnego. W tym dniu także harcerze z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej podsumowali swoją roczną działalność, spotykając się na wspólnym, uroczystym apelu. Na wydarzeniu zabrali głos goście – władze miasta Gliwice oraz Toszka, a pod koniec na harcerzy czekał słodki poczęstunek na rozpoczęcie lata.

W piątkowym apelu przy pl. Józefa Piłsudskiego w Gliwicach udział wzięło ok. 250 harcerzy z Gliwic i powiatu gliwickiego – poza gliwiczanami obecne były m.in. silne reprezentacje Toszka czy Knurowa. Wśród zaproszonych gości pojawili się Wiceprezydent Gliwic Ewa Weber oraz Zastępca Burmistrza Toszka Piotr Kunce. Zarówno p. Weber jak i p. Kunce podkreślali w swoich wypowiedziach, jak ważna jest działalność i aktywność harcerzy, również w trakcie trwającego kryzysu.

Na apelu odczytano ostatni, przedwakacyjny rozkaz komendanta hufca oraz nagrodzono najbardziej zasłużone w minionym roku osoby. Odznakę "Za Zasługi dla Hufca Ziemi Gliwickiej" w stopniu brązowym otrzymali: phm. Zofia Młotkowska, pwd. Przemysław Gołasz i pwd. Dariusz Janik. Listem gratulacyjnym Komendanta Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej odznaczeni zostali: pwd. Maciej Henkel, dh. Jagoda Dziewońska, dh. Daria Kasprzyk oraz dh. Katarzyna Pielecka.

Po oficjalnej części wszyscy uczestnicy apelu otrzymali słodki upominek w postaci lodów, który umilił im świeżo rozpoczęte wakacje. W ramach zwieńczenia całorocznych działań, na członków Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej czeka jeszcze Harcerska Akcja Letnia, czyli obozy i kolonie zuchowe w całej Polsce. W tym roku harcerze z Gliwic i powiatu gliwickiego udadzą się do Rozewia, Białego Brzegu i Kucobów.

Mat. prasowy: Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej
Fot.: Kamil Widuch
250 harcerzy z Gliwic i powiatu gliwickiego podsumowało rok harcerski 2021/2022 podczas uroczystego apelu 250 harcerzy z Gliwic i powiatu gliwickiego podsumowało rok harcerski 2021/2022 podczas uroczystego apelu 250 harcerzy z Gliwic i powiatu gliwickiego podsumowało rok harcerski 2021/2022 podczas uroczystego apelu 250 harcerzy z Gliwic i powiatu gliwickiego podsumowało rok harcerski 2021/2022 podczas uroczystego apelu 250 harcerzy z Gliwic i powiatu gliwickiego podsumowało rok harcerski 2021/2022 podczas uroczystego apelu