Aktualności | Wiosenne Targi Pracy na Politechnice Śląskiej

Wiosenne Targi Pracy na Politechnice Śląskiej

Fot. Pexels

Wiosenne Targi Pracy na Politechnice Śląskiej

Opublikowane: 14.03.2023 / Sekcja: Miasto  Nauka  Oświata 

Jesteś studentem, absolwentem lub naukowcem? A może uczysz się w szkole średniej i wkrótce staniesz przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej? Sprawdź, w jaki sposób możesz podnieść swoje kwalifikacje, by osiągnąć sukces zawodowy podczas 29. Targów Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności na Politechnice Śląskiej. Wstęp wolny!

Wiosenne Targi Pracy na Politechnice Śląskiej odbędą się w dwóch formach – stacjonarnie i online. Platforma internetowa wydarzenia dostępna jest od 13 do 20 marca pod adresem https://targipracypolsl.webexpo.pl. Targi w formie stacjonarnej odbędą się w poniedziałek, 20 marca, w godz. 9.00–15.00 w hali „Nowa” Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej przy ul. Kaszubskiej 28 w Gliwicach.

Celem wydarzenia jest umożliwienie nawiązania kontaktu pomiędzy pracodawcami i organizacjami a potencjalnymi kandydatami do zatrudnienia oraz osobami planującymi prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Podczas targów będzie można uzyskać informacje dotyczące możliwości podnoszenia społecznych i zawodowych kompetencji, cennych na współczesnym rynku pracy. 

Wśród wystawców będą zarówno prywatni przedsiębiorcy poszukujący pracowników, jak również instytucje związane z rynkiem pracy – urzędy pracy, młodzieżowe biura pracy, biura karier, centra technologiczne czy centra przedsiębiorczości. Swoją ofertę zaprezentują również organizacje studenckie, koła naukowe oraz instytucje wspierające przedsiębiorczość akademicką. Fachowych porad udzielać będą także organizacje i stowarzyszenia wspierające osoby z niepełną sprawnością oraz osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

Koordynatorami wydarzenia są: Biuro Karier Studenckich, Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami oraz Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej. Szczegółowe informacje na temat targów dostępne są na stronie https://events.polsl.pl/targipracy/. (ml/PolSl)

Plakat promujący wydarzenie