Aktualności | STEAM DAY

STEAM DAY

STEAM DAY

Opublikowane: 13.01.2023 / Sekcja: Oświata 

14 stycznia godz. 10.00 w Bibliotece Centralnej rozpocznie się STEAM DAY, święto nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Na odwiedzających czekać będzie szereg warsztatów, które rozbudzą wyobraźnię i kreatywne myślenie. 

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać tajniki druku 3D z wykorzystaniem drukarek i długopisów oraz podstawy programowania z robotami Photon. Dzięki zaproszonym gościom odbędą fascynującą podróż do wnętrza Ziemi, a także stworzą dziecięce miasto marzeń.

Biblioteka Centralna ul. Kościuszki 17
14 stycznia, g. 10.00-16.00

Program:

•    10.00-11.00,  sala wystawowo-konferencyjna – fascynujący świat skał.

Czy skały mają smak i zapach? Czy minerały mają magiczne moce? Czy w Polsce można znaleźć ropę? Czy wulkan Fudżi jest faktycznie w Japonii? STEAM DAY w Bibliotece Centralnej rozpoczynamy od spotkania z książką i warsztatów geologicznych! Zapraszamy wszystkich młodych pasjonatów skał i minerałów na spotkanie, podczas którego geolog opowie o fascynującym świecie wnętrza ziemi. Warsztaty poprowadzi Mateusz Kruk.

•    10.00-13.00, Oddział dla Dzieci – długopisy 3D – warsztaty z projektowania i drukowania przestrzennego;

•    11.30- 12.30, sala wystawowo-konferencyjna – warsztaty architektoniczne.

Jak mogłoby wyglądać miasto przyszłości? Jak wyglądałyby ulice, domy, parki i szkoły? A jak wyglądałoby takie miasto, gdyby projektantami były dzieci? Sprawdźmy! Podczas warsztatów architektonicznych pod okiem architektki wspólnie stworzymy jedyne w swoim rodzaju miasto dziecięcych marzeń. Warsztat skierowany jest do dzieci z Ukrainy oraz Polski. Warsztaty poprowadzi prof. Olga Sukhanova.

•    12.00-13.30, Wypożyczalnia Muzyczna – podstawy programowania z robotem PHOTON;

•    13.00- 14.30, sala wystawowo-konferencyjna – drukarki 3D w praktyce.

Masz zmysł konstruktorski? Chcesz spróbować swoich sił w projektowaniu przestrzennym? To prostsze niż myślisz! Podczas warsztatów omówiona zostanie historia druku 3D oraz sposoby jego wykorzystania (również te zupełnie nieoczywiste!). Uczestnicy spotkania wspólnie z prowadzącym zaprojektują i wydrukują wymyślony przedmiot. Warsztaty poprowadzi Andrzej Michnik.

•    15.00- 16.00, sala wystawowo-konferencyjna – „Walizki z różnych stron świata” – spektakl Teatru Lalek Marka Żyły.

„Walizki z różnych stron świata” to spektakl pełen walizek, a walizki pełne lalek, bajek, historii i opowieści – z różnych krajów, czasów i miejsc (nawet takich, które w ogóle nie istnieją!) Pojawiają się bardzo różne lalki a historie są raz śmieszne innym razem trochę straszne! Spektakl nie ma końca, gdyż nowe historie w nowych walizkach pojawiają się cały czas!

Liczba miejsc dla widzów spektaklu jest ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Centralnej, ul. Kościuszki 17.
Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Obowiązują zapisy. Szczegóły i zapisy: promocja@biblioteka.gliwice.pl lub pod numerem telefonu 32/231-12-36.
Więcej na stronie internetowej MBP: biblioteka.gliwice.pl.