Aktualności | Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa z ważnym celem

Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa z ważnym celem

Fot. K.Krzemiński

Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa z ważnym celem

Opublikowane: 27.05.2024 / Sekcja: Miasto 

Za nami 125 bieg Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej, tym razem połączony z I Biegiem po wytchnienie i zbiórką pieniędzy na opiekę wytchnieniową dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Wydarzenie promuje zdrowy tryb życia i zachęca do aktywności fizycznej, ale równie ważne jest wsparcie potrzebujących. Chętnych do niesienia pomocy nie brakuje – 25 maja na starcie zameldowało się grubo ponad 300 osób, które pokonały w sumie ponad 2800 km! W wydarzeniu wziął udział zastępca prezydent Gliwic Łukasz Gorczyński.

W sobotę, 25 maja, na starcie na Polanie Edukacyjnej za stadionem Piasta Gliwice zaroiło się od biegaczy i osób spacerujących z kijkami do nordic walking. Do charytatywnego biegu i marszu stanęło 342 uczestników, którzy pokonali 672 okrążenia. To 2835 km! Start zaliczył także Łukasz Gorczyński, zastępca prezydent Gliwic.

Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa to wielkie święto biegania oraz doskonały sposób na poprawę kondycji i złapanie sportowego bakcyla. Uczestnicy mierzą się w konkurencjach biegowych i spacerowych na różnych dystansach. Najważniejsza jest jednak dobra atmosfera, która zawsze towarzyszy biegowej prowokacji i cel – tym razem biegacze wspierali zbiórkę na opiekę wytchnieniową dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami.

Organizatorem Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej jest Amatorski Klub Miłośników Biegania „Pędziwiatr” Gliwice działający przy Stowarzyszeniu Rozwoju Czechowic w Gliwicach. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.gppb.eu. Kolejna Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa odbędzie się 29 czerwca. (mf)

biegacze w lesie biegacze na alejce leśnej rozgrzewka przed biegiem biegacze ludzie biegający po lesie komunalnym dziecko dostaje medal dziecko na rowerze panie z kijkami nordic walking biegacze na mecie Zastępca prezydent Łukasz Gorczyński