Eko Festyn Rodzinny

Eko Festyn Rodzinny

Plakat Eko Festynu

Eko Festyn Rodzinny

Opublikowane: 25.05.2023 / Sekcja: Oświata 

Czas wydarzenia: 02.06.2023 16:00:00 - 02.06.2023 20:00:00

Miejsce wydarzenia: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Juliusza Słowackiego w Gliwicach

Organizator: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Juliusza Słowackiego w Gliwicach,  Rada Rodziców SP10,  Rada Dzielnicy Wójtowa Wieś 

2 czerwca 2023 w godzinach 16.00-20.00 na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im Juliusza Słowackiego przy ul. Ligonia 36 w Gliwicach, odbędzie się szkolny Eko Festyn Rodzinny. Wydarzenie jest organizowane pod hasłem „Sportowo, Rodzinnie i Ekologicznie” i będzie radosnym świętem całej szkolnej społeczności oraz mieszkańców dzielnicy Wójtowa Wieś w Gliwicach. 
Mając na uwadze, jak bardzo ważna jest odpowiednia edukacja ekologiczna, przygotowaliśmy specjalny program oświatowy, artystyczny i sportowy z mnóstwem atrakcji dla dzieci, które idealnie wypełniają program wydarzenia. To jednocześnie doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz cieszenia się wspólnymi, rodzinnymi chwilami.
Przewodnią ideą Eko Festynu jest promowanie zdrowego i ekologicznego trybu życia wśród społeczności szkolnej, lokalnej oraz pozostałych mieszkańców Gliwic. Dla uczestników przewidziano warsztaty kreatywne z wykorzystaniem ekologicznych materiałów, konkursy segregacji śmieci i zgniatania plastikowych butelek. Kiermasz używanych książek i gier nada im “drugie życie” oraz pomoże zwrócić uwagę na problem nadmiernego konsumpcjonizmu. Ponadto, na uczestników czekają zioła, sadzonki i rękodzieło, które będzie można kupić za niewielkie pieniądze. Podczas imprezy będą organizowane ćwiczenia i turnieje sportowe - najlepsza promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. Najmłodsi, którzy uczą się ekologii poprzez zabawę, będą mieli okazję obcować z alpakami, uczestniczyć w animacjach i korzystać z dmuchanej zjeżdżalni. Całości będą towarzyszyć występy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Gliwicach.

Atrakcji czeka mnóstwo, więc już dziś trzymamy kciuki za dobrą pogodę i Waszą obecność.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna.