"Podwórko. Ale cyrk!" - Dzień Dziecka w Gliwicach

"Podwórko. Ale cyrk!" - Dzień Dziecka w Gliwicach

"Podwórko. Ale cyrk!" - plakat

"Podwórko. Ale cyrk!" - Dzień Dziecka w Gliwicach

Opublikowane: 11.05.2023 / Sekcja: Oświata 

Czas wydarzenia: 28.05.2023 13:00:00 - 28.05.2023 19:00:00

Miejsce wydarzenia: Arena - Plac Główny, ul. Akademicka 50

Organizator: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach  Arena Gliwice 

Chodźcie na „Podwórko”! Będzie zabawnie, beztrosko, twórczo, wystrzałowo! 

Tegoroczny Dzień Dziecka w Gliwicach upłynie pod hasłem: „Ale cyrk!”. Organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury Victoria w Gliwicach i Arena Gliwice. Zaprasza Prezydent Gliwic Adam Neumann.

Plac główny przed Areną Gliwice zmieni się w cyrkowe miasteczko – na środku stanie ogromny cyrkowy namiot wypełniony atrakcjami. W naszym centrum zabaw i inspiracji spotkacie kuglarzy, żonglerów, szczudlarzy, mażoretki Pantery z Centrum Kultury Victoria… Nauczycie się cyrkowych sztuczek i sprawdzicie w grach zręcznościowych.

Nie zabraknie też kreatywnych warsztatów. Stworzymy kukiełki, maski, instrumenty (np. marakasy), patyczkowych cyrkowców, zabawki (bączki, klik-klaki) i inne rekwizyty potrzebne do wystawienia sztuki teatralnej we własnym domu lub na podwórku. Niespodzianki przygotują dla Was m.in. partnerzy wydarzenia – Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach oraz współorganizator – Arena Gliwice (m.in. kącik artystyczny, malowanie twarzy, ścieżka akrobatyczna, bańki mydlane, trzepaki). Wodze fantazji puścicie budując konstrukcje z klocków i „edururek”.

Dla dzieci ze szczególnymi potrzebami przygotujemy kącik ciszy, gdzie w bezpiecznej i wygodnej przestrzeni, najmłodsi będą mogli się wyciszyć ( udostępnimy m.in. specjalne słuchawki). Odpocząć będzie można także w strefie relaksu, gdzie staną foodtrucki.

O godzinie 15:00 rozpocznie się koncert młodych i zdolnych – na scenie wystąpią Kingska, Malczi, Pikusia i Sotel. Szykujcie się na taneczne rytmy!

Finałem zabawy – o godzinie 18:00 – będzie koncert zespołu Czereśnie. Muzycy grają w czteroosobowym składzie, grając dzieciom (i dorosłym) na mandoli, banjo, ukulele, gitarze basowej, tubie, itd.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.