Szkolny Festiwal Explory

Dodano: 26.10.2021
Festiwal Explory
Czas wydarzenia: 
2021-11-27 09:00
Miejsce wydarzenia: 
I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. E. Dembowskiego
Organizator: 
I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. E. Dembowskiego
Anna Bul e-mail: abul@lo1.gliwice.pl

Szkolny Festiwal Explory, na który zaprasza I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E.Dembowskiego w Gliwicach, wszystkich uzdolnionych uczniów, odbędzie się w dniu 27 listopada br. w nowym budynku przedmiotów doświadczalnych.

Konkurs Explory daje Młodym Talentom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.
Konkurs składa się z trzech etapów:
W pierwszym etapie uczestnicy zgłaszają projekty i prezentują je w Szkolnym Konkursie Explory.
Najlepsze zgłoszone w tym etapie projekty przechodzą do etapu regionalnego. Uczestnicy prezentują wyniki swoich badań na Regionalnych Festiwalach Naukowych Explory odbywających się w różnych miastach Polski w okresie wiosennym (marzec – czerwiec). Spośród prezentowanych prac jury wyłania najlepsze, które przechodzą do ostatniego etapu.
Finał konkursu odbywa się jesienią (wrzesień/ październik) w ramach organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii wydarzenia - Gdynia Explory Week.

Do konkursu można zgłaszać projekty z każdej dziedziny, ale praca musi mieć charakter naukowy. Ważne jest, by projekt proponował nowe rozwiązania, był ciekawy i nowatorski. Warto pamiętać, że projekt będzie oceniany także pod kątem jego możliwych zastosowań praktycznych

Na etapie zgłoszenia do Konkursu nie trzeba mieć gotowych wyników badań – wystarczy, że uczestnik rozpoczął badania i wiedział co, w jaki sposób chce zbadać.

W konkursie można zdobyć cenne nagrody oraz wyróżnienia.

I nagroda - stypendium naukowe w wysokości 10 000 zł

II nagroda - stypendium naukowe w wysokości 7 000 zł

III nagroda - stypendium naukowe w wysokości 5 000 zł

Nagroda za innowację społeczną w wysokości 3000 zł od Fundacji Zaawansowanych Technologii.
Wyróżnienia to wyjazdy na najbardziej prestiżowe zagraniczne konkursy naukowe dla młodzieży między innymi w USA, Rumunii, Holandii i Belgii.
Finaliści E(x)plory mogą wygrać wyjazdy na następujące konkursy:
REGENERON ISEF - Największy światowy konkurs naukowy dla uczniów organizowany od 1958 roku. W konkursie bierze udział ponad 1600 uczniów, 1000 projektów z 70 krajów. Towarzyszy mu szereg imprez i wydarzeń m.in. spotkania z noblistami www.student.societyforscience.org/intel-isef
 

Expo-Sciences International - Prestiżowe targi naukowe dla uczniów organizowane od 1987 roku przez międzynarodową organizację MILSET. Młodzież z całego świata prezentuje ponad 1000 projektów z kilkunastu dziedzin naukowych. Za każdym razem konkurs odbywa się w innym miejscu na świecie.

Dodatkowo finaliści Konkursu Explory dostają indeks na Gdański Uniwersytet Medyczny.

 

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Szkolnym Festiwalu Explory, który jest pierwszym z trzech etapów Konkursu Explory, który umożliwia szkolnym pasjonatom nauki i technologii zaprezentować swoje projekty badawcze z dowolnych dziedzin naukowych oraz skonfrontować je z ekspertami. To także okazja by zdobyć doświadczenie w prezentowaniu swoich badań. Wybrane przez jury projekty przejdą do kolejnego etapu.
Festiwal będzie organizowany we współpracy z Politechniką Śląską.
 

Więcej informacji na stronie:

http://www.lo1.gliwice.pl/dla-uczniow/aktualnosci/szkolny-festiwal-explory-w-gliwicach/

Polecamy!

Kategorie wydarzenia: