Strefa napięć - jak poszerzać perspektywę, kiedy jest trudno? spotkanie online

Dodano: 09.09.2020 / pdf
strefa napiec foto: Filomata
Czas wydarzenia: 
2020-09-09 17:00 do 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Filomata - Towarzystwo Oswiatowe
Tematyka wydarzenia: 
Autorskie spotkanie online z Profesorem MARKIEM KACZMARZYKIEM, autorem książek i popularyzatorem wiedzy o neurobiologii człowieka. Prezentacja nowej książki Profesora Kaczmarzyka – Strefa napięć. Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem – przyjdź koniecznie – porozmawiamy o domowych i szkolnych „strefach napięć” i na pewno poszerzymy perspektywę oglądu trudnych sytuacji.
Organizator: 
Rozwój - Empatia - Współpraca
Filomata - Szkoly w Gliwicach

Autorskie spotkanie online z Profesorem MARKIEM KACZMARZYKIEM, autorem książek i popularyzatorem wiedzy o neurobiologii człowieka.
Prezentacja nowej książki Profesora Kaczmarzyka – Strefa napięć.
Od 21 sierpnia do 13 września, mozna nabyć książkę "Strefa napięć" z 20% zniżką w Wydawnictwie ELEMENT (https://wydawnictwoelement.pl/product/strefa-napiec/). Wystarczy w polu kod KUPONU wpisać: FILOMATA.
Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem – przyjdź koniecznie – porozmawiamy o domowych i szkolnych „strefach napięć” i na pewno poszerzymy perspektywę oglądu trudnych sytuacji.
Nasze domowe i szkolne „strefy napięć”, postrzegane najczęściej jako pola bitew, toczonych z premedytacją przez krnąbrnych nastolatków i nieustępliwych dorosłych, można widzieć w zupełnie inny sposób.
Od teorii gier, po systemowy obraz rodziny malowany już przez Wygotskiego, można je zobaczyć jako twórczą przestrzeń i początek bezpiecznej przyszłości. Aby tak było, potrzebujemy spojrzenia z zewnątrz, dystansu. Wtedy można zobaczyć, że nie każda niezgoda oznacza brak szacunku, nie każda zmiana – porzucenie marzeń i niewdzięczność. A często naprawdę trudno nam to dostrzec i zrozumieć.
Dobrze rozumiana i poznana „strefa napięć” może być twórcza, chociaż chyba nigdy nie będzie całkowicie bezpieczna. O tym i o kilku jeszcze innych aspektach naszego domowego i szkolnego życia opowie w swoim wykładzie MAREK KACZMARZYK, profesor UŚ. Serdecznie zapraszamy!
Co należy zrobić przed spotkaniem:
- należy pobrać aplikację zoom https://zoom.us/download
- należy sprawdzić czy urządzenie na którym będą Państwo pracować daje możliwość odbiory audio i video.
Link z zaproszeniem na spotkanie prześlemy do Państwa w osobnym mailu, dzień przed spotkaniem.

SZCZEGÓŁY: https://towarzystwo.filomata.pl/strefa-napiec-czyli-jak-poszerzac-perspektywe-kiedy-jest-trudno/
ZAPISY SIĘ NA SPOTKANIE: https://towarzystwo.filomata.pl/produkt/strefa-napiec-czyli-jak-poszerzac-perspektywe-kiedy-jest-trudno/
MASZ PYTANIA?
skontaktuj się telefonicznie: 731 231 741 lub mailowo: towarzystwo@filomata.pl​

Kategorie wydarzenia: