Martin Garcia Garcia - Preludium. Na początku był Bach

Martin Garcia Garcia - Preludium. Na początku był Bach

Martin Garcia Garcia - Preludium. Na początku był Bach

Opublikowane: 25.02.2022 / Sekcja: Kulturalne  Koncert 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Palmiarnia Miejska w parku Chopina (ul. Aleksandra Fredry 6) 

Organizator: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach 

Wieczory z Fryderykiem po pandemicznej przerwie wracają do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. I jest to powrót w możliwie najlepszym stylu!

Zaproszenie na cztery koncerty tego niezwykłego cyklu przyjęli niezwykle zdolni młodzi artyści, którzy doskonale zaprezentowali się podczas XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obok utworów Mistrza usłyszymy także dzieła innych twórców: Bacha, Mozarta, Schumanna, Liszta, Rameau, Ravela, Liebermana. Muzyka zabrzmi w wyjątkowej scenerii - w największym pawilonie gliwickiej Palmiarni wśród zachwycającej, tropikalnej roślinności.

Koncert trzeci: Preludium - na początku był Bach

MARTIN GARCIA GARCIA - ten pochodzący z Hiszpanii pianista młodego pokolenia zyskuje renomę gwiazdy światowej pianistyki swojego pokolenia. Urodzony w 1996 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął mając zaledwie pięć lat. Obecnie studiuje w Madrycie oraz w Nowym Jorku. Aktywnie występuje w programach recitalowych i z orkiestrą. Jest zdobywcą wielu nagród, w tym laureatem III nagrody oraz nagrody za najlepsze wykonanie koncertu z orkiestrą XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2021 roku.

Bilety do kupienia:
online: https://teatr.gliwice.pl/wydarzenie/wiosna-z-fryderykiem/
stacjonarnie: w kasie Teatru i Kina Amok oraz w Palmiarni na godzinę przed wydarzeniem

Organizatorem "Wiosny z Fryderykiem" jest Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.