Technikum nr 8 im. Cichociemnych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych

Technikum nr 8 im. Cichociemnych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych

Technikum nr 8 im. Cichociemnych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych

Opublikowane: 19.05.2021 / Sekcja: Szkoły ponadpodstawowe  Technika 

ul. Sikorskiego 132

Gliwice

sekretariat@zset.gliwice.eu

Telefon: 32 279 66 96

https://www.zset.edu.pl/

ZSE-T jest szkołą która w swojej ofercie proponuje bardzo atrakcyjne kierunki nauki pozwalające na zdobycie pracy zaraz po zakończeniu szkoły, a także dającej możliwość dalszego kształcenia się. W naszej szkole posiadamy dobrze wyposażone pracownie dla wszystkich kierunków. W ramach swojej działalności szkoła organizuje wiele wyjazdów  min. zagraniczne praktyki  w LKW Walter w Austrii oraz praktyki organizowane w ramach programu Erasmus+ finansowane z programu POWER, dzięki którym uczniowie mogą odbywać swoje praktyki zawodowe w zakładach pracy w różnych państwach.

 

Kierunki jakie proponuje nasza szkoła:

Technik logistyk (klasa o profilu wojskowym):

Kierunek ten oprócz tradycyjnych zajęć związanych z kierunkiem logistycznym przewiduje zajęcia z logistyki wojskowej, edukacji obronnej, techniki interwencji. Zajęcia odbywają się nie tylko w szkole, ale również w jednostce wojskowej, uczniowie uczęszczający na ten kierunek biorą udział w projekcie: Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe. Projekt ten daje uczniom wiele możliwości min.:  poligony prowadzone przez profesjonalnych żołnierzy, dobrze wyposażone sale do prowadzenia zajęć wojskowych, możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej po szkole oraz dodatkowe punkty w przypadku chęci dostania się na studia wojskowe.

Technik ekonomista (klasa o profilu policyjnym):

Klasa ta jest zdecydowanie dla osób zainteresowanych pracą w Policji oraz innych służbach mundurowych, jednak oprócz tego także dla tych, którzy myślą o studiach prawniczych czy ekonomicznych oraz dla tych chcących zdobyć  dodatkowe umiejętności i kompetencji na tych polach. Na tym kierunku uczniowie oprócz nauki ekonomii biorą udział w poligonach oraz innych zajęciach związanych ze specjalnością policyjną tj. wyjazdy na strzelnicę, nauka samoobrony.

Technik reklamy (social media)

Jest to kierunek dla osób z głową pełną pomysłów, o niezwykle kreatywnym toku myślenia oraz o artystycznych zamiłowaniach, którzy marzą o realizacji wielkich projektów oraz współpracy z mediami. W trakcie nauki uczniowie uczą się badać rynek oraz go analizować, a także projektują środki reklamowe za pomocą różnych narzędzi dostępnych na rynku. Nowością  na kierunku jest specjalność „social media”, dzięki której będzie można nauczyć się jak tworzyć i publikować reklamę za pomocą mediów społecznościowych.

Technik fotografii i multimediów

Zawód ten łączy umiejętności techniczne jak i wrażliwość na estetykę. Technik fotografii i multimediów wykonuje swoją pracę w atelier fotograficznym lub w plenerze. Dokonuje zapisu oraz przetwarzania i wizualizacji obrazu. Nasza szkoła posiada dwie w pełni wyposażone sale do nauki fotografii oraz sprzęt z którego uczniowie korzystają podczas zajęć w plenerze.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

Uczniowie na tym kierunku na co dzień w szkole mają możliwość korzystania z profesjonalnego oprogramowania komputerowego do grafiki 2D. Prace uczniów drukowane są na specjalistycznych drukarkach, które są częścią wyposażenia szkolnego, szkoła posiada także drukarki 3D, które również wykorzystywane są podczas zajęć.

Prace naszych uczniów z kierunków artystycznych prezentowane są na wystawach w galeriach miasta, a także w naszej szkole.