Technikum nr 3 w Zespole Szkół Łączności

Technikum nr 3 w Zespole Szkół Łączności

Technikum nr 3 w Zespole Szkół Łączności

Opublikowane: 24.05.2021 / Sekcja: Szkoły ponadpodstawowe  Technika 

Warszawska 35

Gliwice

sekretariat@zsl.gliwice.pl

Telefon: telefon: 32 231-36-12

https://zsl.gliwice.pl/

Przyjazna atmosfera, bezpieczeństwo, wysoka zdawalność matury i egzaminów zawodowych - to tylko kilka zalet jakimi może się pochwalić szkoła z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją. Taką placówką właśnie jest Technikum nr 3, wchodzące w skład Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach. 

 

Kształcimy w pięciu zawodach, tak bardzo poszukiwanych teraz na rynku pracy. Chcesz zostać technikiem elektronikiem, technikiem elektrykiem, technikiem informatykiem, technikiem logistyki czy technikiem programistą? Nic prostszego! Wystarczy, że zgłosisz się do na nas i zostaniesz naszym uczniem. 

 

Co możemy Ci zaproponować? Nowoczesne pracownie, w tym zupełnie nowe pracownie logistyczna i informatyczna oraz doskonale wyposażone pracownie elektryczna i elektroniczna. Przyjaźni, kompetentni nauczyciele solidnie przygotują Cię do egzaminów zawodowych i matury oraz do udziału w konkursach i olimpiadach. To wszystko znajdziesz w naszej szkole. Nauka w takich warunkach to sama przyjemność!

 

Hiszpania, Szwecja, Irlandia, Niemcy oraz Portugalia – te kraje masz na wyciągnięcie ręki. To dzięki temu, że nasza szkoła realizuje projekty unijne Erasmus+. Daje to szanse na bezpłatne zagraniczne praktyki i staże.  W szkole działa również akademia Cisco, która interesującym się informatyką pozwala na ukończenie wielu bezpłatnych kursów.

 

Nauka to jednak nie wszystko. Chcemy, by nasi uczniowie realizowali swoje pasje. Nowe boisko z bieżnią, duża hala sportowa i siłownia wzbogacają lekcje wychowania fizycznego, ale też sprawiają, że reprezentanci Zespołu Szkół Łączności osiągają mnóstwo sukcesów sportowych.

 

W szkole odbywają się też konkursy, turnieje komputerowe, zawody. Można działać w wolontariacie i samorządzie uczniowskim, który jest niezwykle aktywny i kreatywny .

 

Nauce sprzyja współpraca z firmami związanymi z kierunkami kształcenia: TAURON, AIUT oraz DRÄXLMAIER, a także z uczelniami wyższymi.

 

To, że absolwenci naszej szkoły otrzymują atrakcyjne oferty pracy lub kontynuują naukę na studiach jest dla nas normalnością, ale też powodem do dumy i satysfakcji.   

 

Zależy ci na swojej przyszłości? Postaw na Zespół Szkół Łączności w Gliwicach! To szkoła z wieloletnią tradycją, ale przy tym nowoczesna i przyjazna uczniom.