Technikum nr 1 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych

Technikum nr 1 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych

Technikum nr 1 w ZSTI w Gliwicach

Opublikowane: 03.02.2022 / Sekcja: Szkoły ponadpodstawowe  Technika  Zespoły Szkół Ogólnokształcących 

ul. Chorzowska 5

Gliwice

sekretariat@zsti.gliwice.eu

Telefon: 32 230 68 31

http://www.zsti.gliwice.pl

Technikum nr 1 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach to szkoła z tradycjami.

Słowa Seneki „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia” przyświecają działaniom placówki nie tylko na co dzień, ale także w planowaniu przyszłości. Od wielu lat ZSTI zajmuje najwyższe lokaty w rankingach szkół technicznych: wielokrotnie Technikum nr 1 zostało wyróżnione tytułem „Złotej Szkoły” w rankingu „Perspektyw”, to najlepsze technikum w Gliwicach i jedno z najlepszych na Śląsku.

Absolwentom szkół podstawowych proponujemy naukę w zawodach:

  • technik programista,
  • technik informatyk,
  • technik elektryk.

Są to zawody, na które utrzymuje się stałe wysokie zapotrzebowanie na rynku pracy.

Szkoła wyposażona jest w 11 profesjonalnych pracowni komputerowych i 2 pracownie elektryczne.

W gronie uczniów naszej szkoły są stypendyści Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Prezydenta Miasta Gliwice, zdobywcy Gliwickich Laurów Nauki, stypendyści projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty”. Ponadto uczniowie Technikum nr 1 mają wiele osiągnięć w konkursach, olimpiadach, zawodach, turniejach i projektach edukacyjnych. Wysoki poziom nauczania przynosi efekt – możemy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami zdawalności na egzaminach maturalnych i zawodowych. Absolwenci Technikum nr 1 kontynuują naukę na najlepszych uczelniach technicznych w kraju. Bez trudu znajdują zatrudnienie w swoim zawodzie. Nasi uczniowie doceniani są przez pracodawców, a najlepsi otrzymują oferty pracy w firmach, w których odbywali praktyki zawodowe.

Szkoła od wielu lat współpracuje z lokalnymi uczelniami wyższymi, dzięki czemu uczniowie mogą uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych oraz projektach organizowanych przez uczelnie.

W szkole działa m.in. sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Szkolne Koło Wolontariatu, Klub Honorowych Dawców Krwi. Uczniowie mogą korzystać z programu Erasmus+, programu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, mają zajęcia w ramach Lokalnej Akademii Informatycznej, Akademii MikroTik, Młodzieżowej Akademii Filmowej, uczestniczą w koncertach organizowanych we współpracy z Filharmonią Śląską.

W zależności od potrzeb i zainteresowań tworzone są przedmiotowe koła zainteresowań oraz zajęcia sportowe. Tradycją szkoły jest organizacja Nocy Gier.

Szkoła zapewnia opiekę pedagoga, psychologa i pielęgniarki.

Uczniowie spoza Gliwic mają możliwość zakwaterowania w internacie wchodzącym w skład naszej szkoły. Wszyscy uczniowie ZSTI mogą korzystać z oferty szkolnej stołówki i sklepiku.

W kompleksie znajduje się także otwarta w 2014 roku hala widowiskowo-sportowa oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Ślązaczek”.

Nasza placówka ma dobrą lokalizację (przy ul. Chorzowskiej), dzięki czemu uczniowie mają łatwy dojazd zarówno z Gliwic, jak i z ościennych miast.

Technikum nr 1 w Gliwicach to przyjazne dla młodych ludzi miejsce, w którym mogą rozwijać swoje pasje i budować z sukcesem zawodową przyszłość.