XI Liceum Ogólnokształcące Sportowe w Gliwicach w ZSTI

Dodano: 03.07.2020 / Kategorie: Szkoły ponadpodstawowe, Licea ogólnokształcące, Zespoły Szkół Ogólnokształcących
ZSTI

foto: Archiwum ZSTI

Dane adresowe
ul. Chorzowska 5
44-100
Gliwice
Dane kontaktowe

XI Liceum Ogólnokształcące Sportowe w Gliwicach rozpoczęło swoją działalność w roku szkolnym 2014/2015. Liceum prowadzi oddziały mistrzostwa sportowego w piłce ręcznej dziewcząt na podbudowie szkoły podstawowej.

Przy szkole znajduje się internat ze stołówką, z których mogą korzystać uczniowie szkoły oraz uczniowie ze szkół z Gliwic i powiatu gliwickiego. Ponadto przy szkole (w strukturach ZSTI) znajduje się Szkolne Schronisko Młodzieżowe.

Klasy Liceum prowadzone są w ramach Ośrodka Szkolenia w Piłce Ręcznej Dziewcząt pod patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Ośrodek zapewnia wykwalifikowanych trenerów, sprzęt, koszulki i współfinansowanie rozgrywek międzyszkolnych. Podopieczne trenerów Liceum, zdobyły Mistrzostwo Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w 2017 roku.

Nowoczesna hala sportowa z areną główną oraz z bogato wyposażonym zapleczem sportowym, m.in. ścianą wspinaczkową, siłownią, salą fitness, salą tenisa stołowego, umożliwia uprawianie wielu różnych dyscyplin sportowych . Hala posiada również widownię na 285 osób. Uczennice XI LOS korzystają z wyposażenia hali sportowej na zajęciach wychowanie fizycznego, zajęciach piłki ręcznej i zajęciach sportowych dodatkowych.

Przez okres edukacji w szkole monitorowany jest rozwój sportowy uczniów w zakresie wytrzymałości biegowej, siły i techniki użytkowej w piłce ręcznej.  W trakcie nauki organizowane są międzynarodowe wyjazdy na turnieje m.in. do Chorwacji, Niemiec, Portugalii. Ośrodek Szkolenia w Piłce Ręcznej Dziewcząt współpracuje również z klubami seniorskimi, m.in. SPR Sośnica Gliwice oraz Start Pietrowice Wielkie.

Będąc uczennicą szkoły, można otrzymać stypendia naukowe i sportowe, brać udział w ciekawych projektach, międzynarodowej wymianie młodzieży, wyjazdach edukacyjnych, wykładach, szkoleniach, wycieczkach.

W szkole korzysta się z dziennika elektronicznego i e-wywiadówki, a na terenie szkoły i internatu jest WiFi dla uczniów.

W szkole panuje przyjazna atmosfera, a uczennice rozwijają swoje zdolności i umiejętności, o czym świadczą wysokie lokaty w różnego typu turniejach i konkursach.