VII Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach w ZSO nr 4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach

VII Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach w ZSO nr 4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach

VII LO w ZSO nr 4 im. Piastow Ślaskich w Gliwicach

Opublikowane: 03.07.2020 / Sekcja: Szkoły ponadpodstawowe  Licea ogólnokształcące  Zespoły Szkół Ogólnokształcących 

ul. Orląt Śląskich 25

Gliwice

sekretariat@zso4.gliwice.eu

Telefon: 32 270 55 57

http://www.zso4.gliwice.pl

VII Liceum Ogólnokształcące wchodzi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach. Jest to jedna z najnowocześniejszych placówek oświatowych w Gliwicach. Szkoła ma korzystne położenie komunikacyjne.

Uczniowie Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Piastów Śląskich mogą korzystać na co dzień z 4 sal gimnastycznych, ośrodka gimnastyki korekcyjnej, 2 pracowni komputerowych, biblioteki ze zbiorami multimedialnymi i dostępem do Internetu oraz nowoczesnej sali kinowej i studia nagrań. W szkole znajduje się również stołówka, gabinet pielęgniarski oraz sklepik szkolny.

VII LO otrzymało liczne tytuły i wyróżnienia. Jest Szkołą z klasą i Szkołą Odkrywców Talentów. Uczniowie szkoły biorą udział w licznych debatach (Młodzieżowa Rada Miasta), warsztatach (np. dziennikarskich Junior Media z Dziennikiem Zachodnim), projektach – m.in. w Ocenianiu Kształtującym, Szkole Współpracy, Szkole z klasą 2.0, Szkole Nowych Technologii, Śpiewającej Polsce, Ciekawej lekcji (WSZOP i osobistości z wykładami), Gliwickiej Wszechnicy Naukowo Kulturalnej, Jestem Kibicem przez duże K czy projekcie Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej. Szkoła otrzymała certyfikat Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Szkoła przedsiębiorczości”.

W gronie uczniów VII LO w Gliwicach są stypendyści Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Prezydenta Miasta Gliwice, europejskiego programu stypendialnego „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku”, laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów i olimpiad przedmiotowych, zawodów sportowych i zmagań artystycznych. Wielu z nich bierze udział w uroczystości Gliwickiego Lauru Nauki, Zwiastunów czy Gali Wolontariatu.

Uczniowie VII LO w Gliwicach mogą rozwijać swoje zainteresowania. Ich zaangażowanie skutkuje udziałem i sukcesami w licznych konkursach na szczeblu miejskim, powiatowym i wojewódzkim. Szczególnie uzdolnieni wychowankowie są objęci indywidualnym tokiem nauki, uzyskują też stypendia naukowe (Stypendium Prezydenta Miasta oraz stypendium „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku”).

VII LO oferuje swoim podopiecznym szeroki wybór atrakcyjnych zajęć dodatkowych. W szkole działa wiele kół zainteresowań. Atutem szkoły są zajęcia sportowe, zwłaszcza szkolne igrzyska sportowe (liga piłki nożnej, siatkówki, koszykówki). Uczniowie mogą uczestniczyć także w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej. Wizytówką szkoły jest prężnie działający Szkolny Klub Wolontariatu. Organizowane są także plenery fotograficzne, międzyszkolne sesje przyrodniczo-artystyczne oraz pokazy mody. W szkole organizowane są cyklicznie akcje profilaktyczne: antynikotynowa – „Nie pal mostów przed sobą”, antyalkoholowa – „Noe”, apele profilaktyczno-dyscyplinujące. Nasi uczniowie to młodzi ludzie, którzy chętnie pomagają innym, są aktywni i zaangażowani w wiele inicjatyw prowadzonych w szkole i poza szkołą.