Przedszkole Miejskie nr 27 w ZS-P nr 13

Opublikowane: 08.07.2020 / Sekcja: Przedszkola  Przedszkola Miejskie 

ul. Koralowa 3

Gliwice

sekretariat@zsp13.gliwice.eu

Telefon: 32 270 88 04

http://zsp13gliwice.pl/

W ramach Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 13 w Gliwicach funkcjonują oddziały przedszkolne „Gniazdo” działające prze Szkole Podstawowej nr 27, mieszczą się w budynku przy ul. Rubinowej, a także oddziały przedszkolne Przedszkola Miejskiego nr 27 znajdują się w budynkach przy ul. Rubinowej oraz ul. Łabędzkiej.

Przedszkolaki czas spędzają w przestronnych, kolorowych salach oraz na specjalnie dla nich przygotowanym, dostosowanym do wieku dzieci, ogrodzonym placu zabaw.

Dbając o to, aby atmosfera w przedszkolu była ciepła i miła, cyklicznie organizujemy różne imprezy okolicznościowe (m.in. Dzień Przedszkolaka, Dzień Pluszowego Misia, charytatywny koncert kolęd, pierwszy dzień wiosny, festyn rodzinny i in.). Na stałe do harmonogramu wpisaliśmy cieszący się powodzeniem międzypokoleniowy bal karnawałowy z udziałem dziadków i babć.

Dla najmniejszych kandydatów przygotowujemy dwa dni adaptacyjne, podczas których maluszki oswajają się z nowym otoczeniem. Odbywają się one tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego i mają na celu zminimalizowanie niepokoju zarówno dzieci, jak i rodziców.

Posiłki przygotowujemy na miejscu z najlepszych produktów.