Aktualności | Wodny plac zabaw w parku Chopina już działa

Wodny plac zabaw w parku Chopina już działa

Fot. materiały MZUK

Wodny plac zabaw w parku Chopina już działa

Opublikowane: 06.06.2023 / Sekcja: Miasto  Rozrywka 

Lepszego prezentu z okazji Dnia Dziecka najmłodsi gliwiczanie nie mogli sobie wymarzyć. W czwartek, 1 czerwca, w parku Chopina otwarty został pierwszy w Gliwicach wodny plac zabaw. Na miłośników pluskania czekają tryskające wodą, kolorowe prysznice w formie fantazyjnych palm, wiaderek, parasola czy tunelu z barwnych kręgów. Są też przebieralnie i parking rowerowy oraz obrotowe leżaki, z których opiekunowie mogą doglądać bawiących się dzieci. 

Wodny plac zabaw został wyposażony w urządzenia umilające czas spędzany w wodzie – tryskający wodą tunel z kręgów, dwie palmy, wiaderka, parasol, armatkę, dysze i kolorowe prysznice. Do atrakcji można wejść przez oznakowane i wyłożone płytami antypoślizgowymi brodziki, przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Woda na placu zabaw będzie filtrowana i dezynfekowana, a jej temperatura będzie wynosić 26 stopni Celsjusza.

Przy brodzikach zamontowano prysznice zewnętrzne. Do dyspozycji miłośników zabawy w wodzie oddano także przebieralnie, leżaki obrotowe i parkingi rowerowe. W pobliżu znalazły się także sanitariaty – m.in. dla osób z niepełnosprawnościami. Wokół brodzika o powierzchni 104 m2, zainstalowano również ławki pozwalające rodzicom na odpoczynek i obserwowanie swoich pociech. 

Teren placu częściowo obsiano trawą, a częściowo wybrukowano. Całość została ogrodzona. Pojawiło się też nowe oświetlenie.

Atrakcje z okazji otwarcia obiektu zaplanowano na sobotę, 3 czerwca, w godz. 13.00–16.00 w parku Chopina (tuż przy Wodnym Placu Zabaw). 

Nowa ogólnodostępna atrakcja, zorganizowana przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych, będzie czynna sezonowo – od 1 czerwca do 3 września w godz. 10.00–18.00. (ml)

Otwarty Wodny Plac Zabaw Dziecko bawiące się przy jednej z wodnych atrakcji Pluskające się dzieci Mamy z dziećmi przy placu Dziecko bawiące się przy jednej z wodnych atrakcji