Aktualności | Ważne dla kierowców – startuje Centrum Przesiadkowe

Ważne dla kierowców – startuje Centrum Przesiadkowe

fot. Mosquidron / UM w Gliwicach

Ważne dla kierowców – startuje Centrum Przesiadkowe

Opublikowane: 02.12.2022 / Sekcja: Miasto 

Ze względu na uruchomienie Centrum Przesiadkowego, w nocy z 2 na 3 grudnia na jego terenie i w bliskim sąsiedztwie zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu. Przypominamy, że autom osobowym – w przeciwieństwie do autobusów – nie będzie wolno przejeżdżać przez cały kompleks CP, z jednej strony na drugą.

Zmotoryzowani będą mogli dotrzeć do Centrum Przesiadkowego m.in. od strony ul. Warszawskiej – przez ul. Składową lub wybrać alternatywny wjazd przedłużeniem ul. Toszeckiej. UWAGA! Z ul. Toszeckiej nie będzie można skręcić w lewo na stację paliw znajdującą się między ul. Toszecką a Składową. Natomiast przy wyjeździe z ul. Składowej będzie obowiązywał nakaz skrętu w prawo w ul. Warszawską.

Od strony wschodniej kierowcy wjadą i wyjadą z terenu CP ul. Tarnogórską, gdzie wybudowana została sygnalizacja świetlna. 

Zarząd Dróg Miejski w Gliwicach apeluje, aby kierowcy poruszający się w rejonie nowo otwieranego Centrum Przesiadkowego zwracali uwagę na nowe oznakowanie i poruszali się zgodnie z nową organizacją ruchu. 

plan Centrum Przesiadkowego