Aktualności | Mielec niezdobyty

Mielec niezdobyty

Opublikowane: 12.04.2021 / Sekcja: Miasto

W ostatnim wyjazdowym meczu sezonu 2020/2021 siatkarki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice przegrały ze Stalą Mielec 0:3. Były momenty, kiedy Akademiczki prowadziły wyrównaną grę z gospodyniami, ale te były bardziej zdeterminowane, aby wygrać, bo był to dla nich ostatni pojedynek w rundzie zasadniczej. Trzy punkty zapewniły im grę w play-off.

Mecz zaczął się obiecująco dla gliwiczanek, ale dość szybko mielczanki zyskały przewagę. Serię gospodyń przerwała Ciesielczyk, niemniej to miejscowe wygrały pierwszego seta. Na początku drugiego Akademiczki objęły prowadzenie. Mielczanki szybko jednak doprowadziły do remisu, grając punkt za punkt. Gliwiczankom nie udawało się wyjść do przodu, a ostatecznie Stal zakończyła tę część meczu wynikiem 25:20.

Już na początku trzeciej odsłony Akademiczki doprowadziły do remisu. Niestety potem wzrastała przewaga Stali i wydawało się, że losy tego seta i zarazem całego meczu są już przesądzone. W końcu jednak przy zagrywce pomyliła się Duda. Przy serwisie Napalkovej gliwiczanki odrobiły dwa oczka. Przy prowadzeniu Stali 15:11 o czas poprosił trener gospodyń. Potem niesamowitą walką w obronie wykazała się libero AZS-u – Szmigielska, ale jeszcze nie przełożyło się to na punkty. Niemniej jednak gliwiczanki ambitnie walczyły o każdy punkt i po tym, jak zawodniczka Stali nie trafiła w boisko przy próbie ataku, był już remis 19:19. Na więcej jednak gliwiczanek nie było już stać. Piłkę meczową atakiem z krótkiej wywalczyła Laskowska. Jeszcze Ciesielczyk obiła blok, zdobywając 22 punkt, ale za chwilę mielczanka skutecznie zaatakowała przy linii bocznej, kończąc ten pojedynek.