Aktualności | 30. Wiosenne Targi Pracy na Politechnice Śląskiej

30. Wiosenne Targi Pracy na Politechnice Śląskiej

Fot. materiały organizatora

30. Wiosenne Targi Pracy na Politechnice Śląskiej

Opublikowane: 05.03.2024 / Sekcja: Miasto  Nauka 

Ruszyła jubileuszowa, 30. edycja Inżynierskich Targów Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności na Politechnice Śląskiej. Wydarzenie skierowane do studentów, absolwentów, pracowników naukowych uczelni wyższych oraz uczniów szkół średnich, stojących przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej odbędzie się w formie stacjonarnej oraz online. Udział bezpłatny!

Wydarzenie na platformie zdalnej https://targipracypolsl.webexpo.pl wystartowało 4 marca i potrwa do 11 marca. Z kolei targi stacjonarne odbędą się w poniedziałek, 11 marca, w godz. 9.00–15.00 w hali „Nowa” Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej przy ul. Kaszubskiej 28. Ich uczestnicy będą mogli uzyskać informacje o możliwościach udziału w aktywnościach podnoszących kompetencje społeczne i zawodowe pożądane i doceniane przez współczesny rynek pracy.

Wśród wystawców znajdą się:

  • przedsiębiorstwa poszukujące pracowników, fachowej wiedzy oraz innowacji ze środowiska akademickiego,
  • instytucje rynku pracy – urzędy pracy, młodzieżowe biura pracy, biura karier, centra technologiczne i centra przedsiębiorczości,
  • organizacje studenckie, koła naukowe i instytucje wspierające przedsiębiorczość akademicką,
  • organizacje i stowarzyszenia udzielające wsparcia osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji życiowej.

Celem targów organizowanych przez Biuro Karier Studenckich, Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami oraz Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej jest stworzenie platformy, służącej do nawiązania kontaktu pomiędzy pracodawcami i organizacjami a potencjalnymi kandydatami do pracy oraz osobami zainteresowanymi prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, a także zwiększenie zakresu współpracy pomiędzy biznesem a uczelnią, m.in. w zakresie wymiany wiedzy na temat najnowszych technologii i rozwiązań.

Więcej informacji na temat targów można znaleźć na stronie events.polsl.pl/targipracy oraz na stronie wydarzenia na Facebooku. (ml/PŚ)