Fot. M. Buksa/ UM w Gliwicach
Za nami jesienne Targi Pracy na Politechnice Śląskiej
Opublikowane: 21.10.2024 / Sekcja: Biznes Miasto Nauka GospodarkaPonad 120 wystawców, a wśród nich przedsiębiorstwa poszukujące pracowników, instytucje rynku pracy, organizacje studenckie oraz stowarzyszenia działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami, wzięło udział w 18. edycji jesiennych Inżynierskich Targów Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności na Politechnice Śląskiej.
Tradycyjnie na gości czekały dziesiątki stanowisk firm, instytucji i organizacji, których przedstawiciele służyli wsparciem w zakresie rozwoju edukacyjnego i zawodowego.
– Bardzo zależy nam na tym, żeby młodzi ludzie nie tylko studiowali na Politechnice Śląskiej, ale też zostawali w naszym mieście na stałe. Dlatego staramy się tworzyć dla nich takie warunki, aby poza pracą mieli zapewnione dobre usługi publiczne, ofertę kulturalną czy sportową. Takie wydarzenia, jak dzisiejsze targi pracy są niezwykle cenne. Mam nadzieję, że obecnym tutaj pracodawcom uda się przekonać do siebie młodych ludzi, a uczniom myślącym o studiach czy studentom i absolwentom szykującym się do podjęcia pracy sprecyzować swoje cele i wybrać najlepszą dla siebie ścieżkę kariery – mówił podczas otwarcia targów zastępca prezydent Gliwic, Łukasz Gorczyński.
W gronie wystawców były przedsiębiorstwa poszukujące pracowników, fachowej wiedzy oraz innowacji ze środowiska akademickiego; instytucje rynku pracy – urzędy pracy, młodzieżowe biura pracy, biura karier, centra technologiczne i centra przedsiębiorczości; organizacje studenckie, koła naukowe i instytucje wspierające przedsiębiorczość akademicką, a także organizacje i stowarzyszenia udzielające wsparcia osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji życiowej.
– To nie tylko targi pracy, ale także przedsiębiorczości, technologii i dostępności – każdy z tych elementów jest dla nas niezwykle ważny. Chcemy, żeby nasza uczelnia była uczelnią otwartą, umożliwiającą kształcenie oraz pracę osobom z niepełnosprawnościami. Organizując targi, które cieszą się popularnością, zarówno wśród pracodawców, jak i studentów, myślimy także o absolwentach – chcemy, aby czuli wsparcie uczelni nie tylko po zakończeniu studiów, ale też później, gdy będą chcieli zmienić pracę. To wydarzenie dedykowane również uczniom szkół średnich – Politechnika Śląska przedstawia im pewną perspektywę kształcenia i kariery zawodowej, dlatego mam nadzieję, że to zachęci ich do rozpoczęcia studiów na naszej uczelni – mówił rektor Politechniki Śląskiej, prof. Marek Pawełczyk, który dodał, że trwające targi to doskonała okazja do bezpośredniego kontaktu i rozmowy z przedstawicielami znanych firm, skonsultowania profilu zawodowego czy doboru ścieżki kariery. (ml)