Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 21

Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 21

Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 21

Opublikowane: 07.07.2020 / Sekcja: Przedszkola  Przedszkola Miejskie 

ul. Górnych Wałów 19

Gliwice

sekretariat@pm21.gliwice.eu

Telefon: 32 231 45 56

https://pm21gliwice.pl

Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach istnieje od 1947 r.
Nasza placówka znajduje się w centrum miasta, ale posiada magiczny, pełen zieleni ogród, będący sercem naszego przedszkola. W tej wiekowej, ale bardzo klimatycznej willi, mieści się 5 grup integracyjnych i 2 grupy specjalne. Przedszkole od lat wspiera całościowy rozwój dziecka, zwracając dużą uwagę na specjalne potrzeby edukacyjne naszych wychowanków. Terapeuci, specjaliści
i nauczyciele prowadzą zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, rewalidację oraz pomoc psychologiczno – pedagogiczną dbając o współpracę z rodzinami, dzięki której wspólnie opracowujemy strategię i modyfikujemy działania.

Nasi absolwenci przyprowadzają już do nas swoje dzieci, a niekiedy nawet wnuki i wszyscy wspominają z emocjami ten wyjątkowy klimat panujący w PM 21.

Ciekawe rozwiązania i nowatorskie inicjatywy podejmowane są w formie projektów i  innowacji pedagogicznych. Zajęcia prowadzone są tak by inspirować dzieci i wykorzystywać ich naturalną chęć poznawczą. Nauczyciele wykorzystują w swojej pracy znane i efektywne metody. Do naszych ulubionych zaliczyć można:

 • Metodę ruchowej ekspresji twórczej R.Labana
 • Metodę C. Orffa
 • Metodę Planu Daltońskiego
 • Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
 • Metodę aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss
 • Metoda Kniessów
 • Metodę edukacji przez ruch D. Dziamskiej
 • Metodę E. Gruszczyk- Kolczyńskiej do nauki matematyki
 • Metodę projektu edukacyjnego
  Metodę twórczego myślenia J. Osborne „Burza mózgów”
 • Psychostymulacyjną Metodę Kształtowania i Rozwoju Mowy i Myślenia
 • Pedagogikę zabawy „Klanza”

W zakresie terapii i wspomagani rozwoju naszych wychowanków prowadzimy zajęcia z logorytymki, integracji sensorycznej, treningu umiejętności społecznych,  terapii ręki, sensoplastyki. Oferujemy wsparcie psychologów,  logopedów i fizjoterapeuty, tyflopedagoga, surdopedagoga i pedagogów specjalnych.

Jesteśmy niewielkim i bardzo klimatycznym przedszkolem. Rozwój naszych wychowanków
i dobra współpraca z ich rodzinami to dla nas najważniejsze obszary.  Posiadamy własną kuchnię, która pod okiem dietetyka wydaje smaczne, zdrowe i domowe obiady. Realizujemy wiele projektów ekologicznych, sadzimy kwiaty, uczymy się jak dbać o środowisko. Korzystamy z  bliskości instytucji takich jak Miejska Bibliotek Publiczna, Kino Amok, Muzeum w Gliwicach, Willa Caro, Młodzieżowy Dom Kultury. Wzbogacamy nasze działania o współpracę z Policją, Strażą Miejską, Strażą Pożarną oraz wojskiem. W naszym przedszkolu nikt się nie nudzi, uczymy się organizować sobie czas tak, żeby było miło, edukacyjnie, ciekawie i rozwojowo!

Szukasz dla swojego dziecka miejsca, gdzie będzie rozwijać się na miarę swoich możliwości? Gdzie znajdzie grupę miłych kolegów i koleżanek, z którymi odkryje świat? Szukasz placówki gdzie wartości takie jak szacunek, współpraca, współodpowiedzialność i rozwój to priorytety wyznaczające kierunki pracy? Zapraszamy do PM 21 !!