Aktualności | GTK wraca ze Starogardu na tarczy

GTK wraca ze Starogardu na tarczy

Opublikowane: 19.01.2021 / Sekcja: Miasto

Koszykarze GTK przegrali na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański. „Farmaceuci” okazali się za mocni dla drużyny Matthiasa Zollnera.

Początek spotkania był wyrównany, ale to gospodarze szybciej złapali rytm i odskoczyli gliwiczanom. Ci odpowiedzieli dziewięciopunktowym serialem. GTK nie myliło się też na linii rzutów wolnych. Dobra końcówka pierwszej kwarty dała im prowadzenie 22:18. W drugiej odsłonie Terry Henderson trafił i przyjezdni mieli już 8 punktów przewagi nad Polpharmą. Gospodarze jeszcze przed przerwą poprawili skuteczność i doprowadzili do remisu. To jednak gospodarze na przerwę schodzili przy prowadzeniu 41:38.

GTK mocno zaczęło po wznowieniu. Po trójce Hendersona gliwiczanie wyszli na prowadzenie. Mecz był nadal wyrównany. Prowadzenie zmieniało się niemal z każdą akcją. Po trafieniach Allena i Haneya starogardzianie uciekali na siedem punktów. Na przerwę schodzili prowadząc 62:58. Czwarta odsłona przesądziła o losach spotkania. Polpharma zbudowała 12 punktową przewagę, ale GTK serialem 7:0 jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa. Siedem punktów z rzędu zdobył Trevon Allen i to w dużej mierze dzięki niemu komplet punktów został na Wybrzeżu. Niezwykle ważne akcje kończył też były GTK-owiec, Joe Furstinger, który swoją „trójką” wbił ostatniego gwoździa do trumny gliwickiego zespołu.