Aktualności | Dawid Darliński z SP14 mistrzem Śląska w biegu na 600 m.

Dawid Darliński z SP14 mistrzem Śląska w biegu na 600 m.

Opublikowane: 13.03.2022 / Sekcja: Oświata

W Raciborzu odbyły się Lekkoatletyczne halowe mistrzostwa śląska w kategorii U16. W sobotę, 12 marca 2022 r., wielki sukces odniósł - po raz kolejny - gliwiczanin, uczeń VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 14 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 Dawid Darliński. W biegu na 600 m, zdobył on złoty medal.

Dawid od zawsze był bardzo aktywnym dzieckiem. Przygodę ze sportem rozpoczął praktycznie od kiedy zaczął chodzić. Od najmłodszych lat zdobywał z rodzicami liczne szczyty górskie w Beskidach, Tatrach i Alpach. Uczestniczył w wielu zawodach biegowych i rowerowych. Jak większość chłopaków grał w piłkę nożną.

W 2018 r pierwszy raz wystartował w Mistrzostwach Śląska w kategorii U12 w biegu na 600 m i zdobył swój pierwszy złoty medal. Rok później zdobył złoty medal na 1000 m. W 2020 r. zdobył złoto na hali i srebro na stadionie na 1000 m oraz ustanowił dwa rekordy śląska w kategorii U14 w biegach na 600m i 1000m. Zdobył też 3 miejsce w biegu na 600m w Ogólnopolskim Mityngu Ireny Szewińskiej w Toruniu, gdzie ustanowił rekord śląska na 600m. Wygrywał w licznych biegach na terenie Polski i Czech. W 2021roku jego tata założył Klub Lekkoatletyczny KS ADEA Team Gliwice i tam obecnie Dawid spełnia swoje marzenia.
Dodajmy również, że Dawid znakomicie godzi pasję z nauką i mimo treningów i licznych wyjazdów ma świadectwo z czerwonym paskiem. Obecnie mimo młodego wieku będzie pomagał w rozwoju młodszych kolegów w klubie.
Sport uczy obowiązków, rywalizacji, systematyczności i co najważniejsze poprawia samopoczucie i zdrowie.

Dawid Darliński mistrzem śląska Dawid Darliński mistrzem śląska Dawid Darliński mistrzem śląska Dawid Darliński mistrzem śląska Dawid Darliński mistrzem śląska Dawid Darliński mistrzem śląska